شمال / رامیان

تور آموزش شمال

travel-shomal

ازدواج ایده آل

⇐ مشخصات تور آموزشی:

مکان:  روستای زیبای رامیان ( فاصله تا مشهد 530 کیلومتر )

مدت:  3 روز و 3 شب  ( برگزار شد. )

مبلغ تور:  450 هزار تـومان ( تقویم برگزاری دوره‌های آموزشی )

باهمراهی و تدریس: دکتر بهرام گل‌محمّدی  ( آشنایی بیشتر با استاد )

ثبت‌نام آنلاین: ( این تور برگزار شده است. )

 ⇐ تصاویر خاطره‌انگیز تور آموزشی – تفریحی شمال / رامیان ( کارگاه آموزشی حل تعارض )

 

تماس با موسسه

» » با تور تفریحی – آموزشی شمال بیشتر آشنا شوید.

⇐ رامیان کجاست ؟

shomal-101

شهرستان رامیان که به نگین سرسبز گلستان معروف است در 76 کیلومتری گرگان واقع شده و حدود 498 کیلومتر با مشهد فاصله دارد.

رامیان گلستان، سرزمین اسب‌های وحشی، جنگل‌های سرسبز، آبشارهای دیدنی و ارتفاعات مه گرفته است، جایی فوق‌العاده استثنایی و بکر.

 

⇐ در این سفر چه مطالبی را خواهیم آموخت.

» » در این تور آموزشی یاد می‌گیریم تعارض‌های زندگی‌مان را مدیریت کنیم.

ما همیشه سعی می‌کنیم که از تعارضات دوری کنیم و هنگام برخورد با آن‌ها عصبانی و خشمگین می‌شویم و یا مدام با قهر کردن و یا خودخوری کردن با آن روبه‌رو می‌شویم.

درک اینکه تعارضات چگونه به وجود می آیند و شناخت ابزارهایی جهت حل و مدیریت تعارضات به شما کمک می‌کند تا زندگی بهتری داشته باشید.

conflict-102

» » تعارض چیست؟

ما انسان هستیم و زندگی ما بر اساس ارتباط با دیگران شکل می‌گیرد.

هر فردی به‌محض ورود به این دنیا در ارتباط با دیگران است و با دیگران دچار تعارض می‌شود .شاید شنیدن چنین حرفی برایتان عجیب باشد درصورتی‌که همین‌طور است.

اگر تاکنون نوزادان را دیده باشید منظورم را درک می‌کنید. پدر و مادر تمام سعی خود را می‌کنند که بچه بخوابد اما او نمی‌خوابد و مدام گریه می‌کند.

 

این یک تعارض است!

 

خواسته پدر و مادر با خواسته و یا شاید نیاز کودک تفاوت دارد. ممکن است نوزاد گرسنه باشد،ممکن است دلش درد کند و یا دلایل دیگری داشته باشد که من واقعاً دلایلش را نمی‌دانم اما او نمی‌خواهد بخوابد و پدر و مادر را بیچاره می‌کند.

با این‌حال اکثر والدین مدیریت این تعارض را به‌خوبی می‌دانند و یا سعی می‌کنند که آن را یاد بگیرند. بنابراین تمام تلاش خود را می‌کنند که فرزند خود را آرام کنند و خواسته او را برآورده سازند.

آن‌ها او را بغل می‌کنند، در خانه راه می‌روند، به فرزندشان محبت می‌کنند و حاضرند هر کاری بکنند تا او بخوابد حتی به این قیمت که تا صبح در کنار او بیدار بمانند.

 

» » نمونه‌های رایج تعارض در زندگی

travel-conflict

 • فرزند ما درس نمی‌خواند و ما مدام دچار درگیری هستیم
 • همسرمان کارهایی می‌کند که ما را عصبی می‌کند
 • دستورات رئیس کاملاً خودخواهانه است
 • خانواده‌ام مرا درک نمی‌کنند
 • پدرم به‌اندازه کافی به من پول نمی‌دهد
 • فرزندم به حرفم گوش نمی‌دهد
 • من دوست دارم روز جمعه در منزل باشم درصورتی‌که همسرم می‌خواهد به دیدار خانواده‌اش برود
 • همسرم دوست ندارد که من کفش پاشنه‌بلند بپوشم

و بی‌نهایت مثال‌های دیگری که در این مورد می‌توان گفت.

 

» » هنگام تعارض چه می‌کنیم؟

به‌ محض گذر از دوران کودکی و شکل‌گیری ارتباطات بیشتر دچار تعارضات بیشتری می‌شویم.

خواسته‌هایی داریم که برای دیگران قابل‌قبول نیست و برای همین سعی می‌کنیم با روش مخصوص به خودمان آن‌ها راحل کنیم.

 • قهر می‌کنیم
 • دعوا می‌کنیم
 • به همدیگر توهین می‌کنیم
 • و یا مرتب با دیگران ناسازگاری می‌کنیم
 • وقتی نمی‌دانیم برخورد مناسب و کاربردی در این مواقع چیست ارتباط ضعیف‌تری را تجربه می‌کنیم و به‌مرور از زندگی ایده آل خود فاصله می‌گیریم.

conflict-101

» » زندگی ایده‌آل و بدون تعارض

همان‌طور که تا اینجا می‌دانیم تا زمانی که ما با انسان‌های دیگر در ارتباط هستیم دچار تعارض می‌شویم. تعارض پدیده‌ای کاملاً طبیعی است و از بدو تولد بشر با او همراه است.

انسان‌ها خواسته‌ها، نیازها، ارزش‌ها و باورهای متفاوتی دارند و همین موضوع باعث می‌شود که هیچ دو انسانی پیدا نشود که ۱۰۰ درصد شبیه هم‌فکر کنند.

 

هیچ زندگی بدون تعارض، وجود ندارد.

 

ما می‌توانیم زندگی ایده‌آل خود را بسازیم بدون اینکه سعی کنیم تعارضات را نادیده بگیریم و یا یک زندگی بدون تعارض داشته باشیم.

برای داشتن ارتباطات بهتر با خانواده، همسر، همکاران و دیگران این تور آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا از این پس تعارضات خود را بهتر مدیریت کنید و در هنگام مواجه با آنها دوستان و عزیزان خود را بهتر و موثر‌تر درک کنید.

این تور آموزشی یک فرصت خاص است برای شروع یک زندگی فوق‌العاده و سرشار از آرامش.

⇐ اقامتگاه روستایی رامیان: ( محل اسکان شرکت‌کنندگان تور )

shomal-107

برای اقامت شما همسفران عزیز، یکی از زیباترین و بهترین اقامتگاه‌های رامیان را در نظر گرفته‌ایم. مطمئن باشید این سفر، یک تجربه بیادماندنی خواهد بود.

یک اقامت نوستالوژیک و خاص !!

بیدار شدن صبح با صدای خروس خانه، لذت صرف یک وعده‌ صبحانه محلی خوشمزه در کنار دوستان و …

 

⇐ تصاویر بیشتری از اقامتگاه ( محل اسکان تور )

⇐ آبشارهای شیرآباد ( شگفتی در طبیعت )

shomal-103

با رسیدن به روستای شیرآباد جلوه‌ای دیگر از طبیعت بکر کشورمان، خودنمایی می‌کند. این تازه آغاز راه است!

کافی است تا از روستا دورتر شویم تا در میان دره‌ای زیبا و پوشیده از درخت که به پارک جنگلی شیرآباد شهرت دارد، به یکی از شاهکارهای طبیعت برسیم. مجموعه ای از ۱۲ آبشار بزرگ و کوچک که با نام آبشارهای شیرآباد شناخته می شوند و هر یک با شکوهی خاص تصویری دیدنی را به نمایش گذاشته‌اند.

شیب‌های تند رشته کوه‌های البرز در ناحیه شرقی و وجود چشمه های فراوان در دامنه کوه قلعه ساران، این منطقه را به بهترین مکان برای میزبانی مجموعه ای از آبشارهای زیبا تبدیل کرده اند.

این آبشارها در امتداد یکدیگر می باشند و به صورت پلکانی در مسیر رودخانه ی خروشان شیرآباد قرار گرفته اند. دیدن یکی از آنها کافیست تا شما را برای دیدن دیگر آبشارها راهی اعماق دره‌ی جنگلی کند.

دنیایی مملو از آبشارهای بزرگ و کوچک پیش روی شما قرار دارد که یکی پس از دیگری خودشان را به شما نشان می دهند تا برای ادامه ی مسیر وسوسه تان کنند. آبشار اول برای همه در دسترس است اما برای رسیدن به بقیه ی آبشارها نیاز به آمادگی جسمانی و کمی تجربه ی جنگل نوردی دارید.

 

آبشار اول ۲۵ متر و آبشار دوم ۱۲ متر ارتفاع دارد و عمق حوضچه‌های آنها به ترتیب به ۸۱ و ۸۰ متر می رسد. آخرین آبشار، بزرگترین آبشار این مجموعه با ارتفاع حدود ۳۰ متر است که حوضچه‌هایی به عمق ۴۰ و ۸۰ متر در پای‌ دیواره‌‌ی خود دارد.

این منطقه دارای زیبایی های فراوانی است و به همین سبب نام آن به عنوان يک اثر طبيعي و ملي در فهرست سازمان محيط زيست قرار دارد.

 

⇐ چشمه گل رامیان:

shomal-102

 در متون مربوط به صفویه و قاجار از این چشمه تحت عنوان کبود استخر یاد شده و گفته می‌شود عمیق‌ترین چشمه آب سرد ایران و دومین در سطح جهان محسوب می‌شود.

چشمه گل راميان به صورت يك استخر طبيعي و بيضي شكل به طول ۹۰ متر و به عرض ۸۰ متر و براساس كتب تاريخي به عمق ۴۴ متر و به روايتي ۸۰ متر است كه در ارتفاع ۳۲۰ متري از سطح دريا قرار دارد.

اين چشمه در ۵ كيلومتري جنوب شهرستان راميان و در ۸۵ كيلومتري مركز استان (گرگان) قرار دارد. از ۳ طرف به جنگل و از يك طرف به زمين هاي زراعي متصل است. آب چشمه از كف زمين مي جوشد.

پوشش گياهي اطراف آن را درختان پهن برگ، بلوط، درختچه هاي وليك پوشانده است و در نزديكي اين مجموعه دلپذير و با اهميت ذخيره گاه جنگلي «زربين» واقع شده است.

رنگ این چشمه که آبش از دل سنگ های آهکی درون آن می‌جوشد، با توجه به عمقش در طول سال از سبز کبود به فیروزه‌ای تغییر می‌کند. اطراف چشمه را درختان بلوط و پهن برگ پوشانده و رنگ آبی و فیروزه‌ای چشمه و نور اطراف به محیط حسی وهم‌آلود داده است.

 

⇐ در گذر از طبیعت دل‌انگیز و بکر رامیان، ابنیه زیبای تاریخی، ما را به دیدار فرا می‌خواند.

⇐ آرامگاه خالد نبی

shomal-104

مجموعه گورستان و زیارتگاه خالد نبی در یک منطقه کوهستانی و در فاصله ۹۰ کیلومتری شمال شرق شهرستان گنبد کاووس و از توابع بخش مراوه تپه و بر فراز قله کوه گوگجه داغ واقع شده‌است.

در نزدیکی و پایین‌تر از بقعه خالد نبی، بقعه‌های عالم بابا و چوپان عطا و دره‌ای بنام پنج شیر و همچنین چشمه خضر دندان قرار دارند. طبق روایات رایج بین اهالی، عالم بابا پدر همسر خالد نبی و چوپان عطا، شبان خالد نبی یا یکی از اولیای گمنام و یا یکی از همرا هان وی بوده‌است، که همگی آنها مورد توجه واحترام ترکمن‌ها می‌باشند. در قسمت شرق بقعه چوپان عطا و پیوسته به آن و بر روی یک رشته تپه ماهورهای خاکی که ارتفاع آنها به مراتب کمتر از ارتفاع محل مرقد خالد نبی است، گورستان عظیمی دیده می‌شود که حدود ۶۰۰ سنگ مزارهای استوانه‌ای تا ارتفاع حداکثر ۲ متر در آن دیده می‌شود.

 

⇐ میل گنبد قابوس ( ثبت جهانی – 1391 )

shomal-105

( بلندترین برج تمام آجری جهان )

گنبد قابوس، بنایی تاریخی مربوط به سده‌ی چهارم هجری است که در شهر گنبد کاووس، در استان گلستان واقع شده است. این بنا که بلندترین برج تمام آجری جهان است، بر فراز تپه‌ای خاکی که نزدیک به ۱۵ متر از زمین بلندتر است قرار دارد. ارتفاع بنا به همراه پی آن ۷۲ متر است.

میل گنبد که بلندترین برج تمام آجری جهان است جزو ابنیه‌ی تاریخی مربوط به سده‌ی چهارم هجری است. این برج در زمان پادشاهی شمس‌المعالی، قابوس ابن وشمگیر از پادشاهان آل زیار ساخته شده است. بر اساس کتیبه‌ی آجری موجود در بنا که به خط کوفی نگاشته شده و گرداگرد برج نصب شده است، این برج در سال ۳۹۷ هجری قمری (۳۷۵ هجری شمسی) و بنا به دستور قابوس ابن وشمگیر بنا شده است. اگر چه معماری ایران دارای سبک‌های مختلفی همچون معماری اروپایی نمی‌باشد و تنها دارای یک سبک و آن هم معماری ایران بوده، ولی بر طبق دسته‌بندی سبکی معماری ایران از دیدگاه مرحوم پیرنیا این بنا یكی از اولین ساختمان‌هایی است كه مرز بین شیوه‌ی معماری خراسانی و رازی محسوب می‌شود و در واقع، مربوط به اوایل دوره‌ی شیوه‌ی معماری رازی است.

ساختمان این بنا تماما از آجر و ملات ساروج ساخته شده است. یكی از بارزترین ویژگی‌های شیوه‌ی معماری رازی، استفاده از آجر با بهترین كیفیت ممكن است.

این گنبد مخروطی که شیب تندی دارد، دو پوسته است؛ گنبد درونی مانند گنبدهای خاکی به شکل نیم تخم‌مرغی و با آجر معمولی و پوسته‌ی بیرونی با آجرهای ویژه‌ی کفشکی (پخته شده‌ی قرمزرنگ دنباله‌دار) ساخته شده است. روزنه‌ی رأس این میل در قسمت شرقی آن است و میل گنبد همین یک روزنه را دارد. ساقه‌ی این میل مدور است و از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن، پشت‌بندهای مثلثی‌شکل آن است. این پشت‌بندهای ده‌گانه که به فواصل مساوی از یکدیگر قرار دارند از پای‌بست بنا شروع شده و به قسمت زیرین گنبد ختم می‌شوند.

 

⇐ آبشار کبودوال ( تنها آبشار خزه‌ای ایران )

shomal-106

کبودوال آبشاری واقع در ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر علی‌آباد کتول از توابع استان گلستان است. در ضلع جنوب شرقی شهر علی‌آباد کتول و در دل جنگل و دامنهٔ کوه هارون به فاصلهٔ ۱۱ کیلومتر قرار دارد.

کبودوال تنها آبشار خزه‌ای ایران است؛ که در جنوب شرقی شهرستان علی‌آباد کتول واقع شده است؛ و در ابتدای جاده آن سد مخزنی کبودوال و سد انحرافی زرین‌گل می‌باشد. آبشار کبودوال در ۱۱ کیلومتری جنوب شهر علی‌آباد کتول محل تفرجگاه شهر واقع شده است. آبشار کبودوال که از چشمه‌های جنوبی تشکیل گردیده در عمق دره‌ای که جنگل انبوهی آن را پوشانده واقع گردیده‌است.

آبشار کبودوال در میان دره ای جنگلی قرار گرفته است و تصویری تماشایی از طبیعت را به شما نشان می دهد. شنیدن صدای آب در میان طبیعت آرامشی کم نظیر را به شما هدیه می کند.

دوربین های عکاسی‌تان را آماده کنید تا عکس‌هایی بی‌نظیر را از مناظر تماشایی ثبت کنید و خاطرات شیرین سفر خود را ماندگارتر نمایید.

 

برای آنکه به آبشار برسیم یک پیاده‌روی نیم ساعته در پیش داریم پس کفش مناسب پیاده‌روی به پا کنید. همچنین به دلیل اینکه امکان دارد هوس آب بازی به سرمان بزند یک لباس اضافه را در کوله بارتان جای دهید. علاوه بر این وسایلی چون لباس مناسب فصل، دوربین عکاسی، خوراکی‌های سبک و … را نیز به همراه داشته باشید.

 

⇐ سوغات رامیان

محصولات ارگانیک رامیان یکی از بهترین سوغات‌هایی است که می‌توانید از این سفر با خود همراه کنید. رب انار ، نان کاک، نان هوجی با سبزیجات محلی از جمله محصولات محلی است که در رامیان در دسترس می باشد. همچنین پارچه‌های دست باف ابریشمی و نخی را نیز می‌توانید بعنوان هدیه‌ای از مهد تولید ابریشم در کوله بار سفر خود جای دهید.

 

تماس با موسسه

tarvel-bus⇐ مشخصات تور تفریحی – آموزشی شمال / رامیان

🔸 زمان: سه‌شنبه 10 اردیبهشت تا جمعه 13 اردیبهشت 1397

🔸 مکان: شهرستان رامیان  ( استان گلستان )

🔸 مدت برنامه:  3 روز و 3 شب

🔸 ساعت حرکت:  سه‌شنبه ساعت 10 شب

🔸 ساعت برگشت:  جمعه ساعت 8 شب

🔸 وسیله نقلیه:  اتوبوس مجهز همراه با سیستم صوتی مناسب

🔸 محل حرکت:  موسسه فرهنگی موعود ( مشهد، بلوار وکیل‌آباد، بلوار لادن، لادن یک، پلاک دو )

 

 

checkout-001⇐ امکانات تور تفریحی – آموزشی

🔸 وسیله ایاب و ذهاب ( اتوبوس ) – رفت و برگشت

🔸 بیمه انفرادی  ( اختصاصی تورهای تفریحی )

🔸 صبحانه محلی ( یک صبحانه محلی خوشمزه )

🔸 نهار و شام ( یک نهار و شام محلی خوشمزه )

🔸 پذیرایی میان‌وعده

 

⇐ برنامه اجرایی تور تفریحی – آموزشی رامیان

    » » »  رفت: سه‌شنبه 11  اردیبهشت 1397       ساعت 10 شب

    » »  »  برگشت: جمعه 14 اردیبهشت 1397         ساعت 8 شب

چهارشنبه 12 اردیبهشت
 پنجشنبه 13 اردیبهشت  جمعه 14 اردیبهشت
 🔸 ساعت 7:30 صبح – بیدار باش  🔸 ساعت 7:30 صبح – بیدار باش  🔸 ساعت 7:30 صبح – بیدار باش
 🔸 ساعت 8 صبح – صبحانه  🔸 ساعت 8 صبح – صبحانه  🔸 ساعت 8 صبح – صبحانه
 🔸 ساعت 10 تا 13:30 – آبشار شیرآباد  🔸 ساعت 9:30 تا 11:30 – کارگاه آموزشی  🔸 ساعت 9 – آرامگاه خالد نبی
 🔸 ساعت 13:30  –  نهار  🔸 ساعت 11:30 – میل گنبد + بازارچه روس‌ها  🔸 ساعت 14:30  –  نهار
 🔸 ساعت 15 تا 17:30 – چشمه گل رامیان  🔸 ساعت 13:30  –  نهار  🔸 ساعت 15:30  –  حرکت به سمت مشهد
 🔸 ساعت 17:30 تا 19:30 – دورهمی دوستانه  🔸 ساعت 15  –  بازدید از آبشار کبودوال
 🔸 ساعت 19:30 تا 21 – کارگاه آموزشی  🔸 ساعت 17  –  بندر ترکمن + بازارچه ساحلی
 🔸 ساعت 21:30  –  شام  🔸 ساعت 21  –  شام
 🔸 ساعت 22:30 – بازی گروهی  🔸 ساعت 21 تا 22:30 – دورهمی شبانه

 

tarvel-2⇐ لطفا جهت شرکت در این تور آموزشی به نکات زیر توجه بفرمائید.

🔸پیشنهاد می‌شود وسایل زیر را به همراه داشته باشید :

 • لباس مناسب فصل ( دستکش، کلاه، لباس گرم + یکدست لباس اضافه )
 • ملحفه شخصی (درصورت تمایل)
 • کفش راحتی مناسب جهت پیاده‌روی و طبیعت گردی
 • کوله مناسب جهت حمل وسایل شخصی
 • فلاسک، چای، آب‌معدنی، میان وعده و … جهت مصرف شخصی
 • کارت ملی، دفترچه بیمه شخصی، مسواک، خمیردندان و …
 • داروهای مورد نیاز شخصی

 

تماس با موسسه

checkout-002

⇐ نکات بسیار مهم :

 • لطفا راس ساعت 9 شب در محل موسسه حضور داشته باشید.
 • استفاده از وسیله نقلیه شخصی جهت همراهی تور، امکان‌پذیر نمی‌باشد. (می‌توانید خودرو شخصی‌تان را در اطراف موسسه پارک نمائید و یا از وسیله نقلیه عمومی جهت حضور در موسسه استفاده نمائید.)
 • پذیرایی صبحانه و نهار و شام به عهده تور می‌باشد. بدیهی است از همراه داشتن وسایل متفرقه خودداری نمائید.
 • لطفا در صورتیکه به بیماری خاصی مبتلا هستید، مسئولین موسسه را مطلع نمایید.

 

⇐ نحوه ثبت‌نام:

شما جهت شرکت در این دوره، به سه روش، می‌توانید ثبت‌نام خود را تکمیل نمائید.

»» پرداخت آنلاین                          »» پرداخت کارت به کارت                           »» پرداخت حضوری

 

پرداخت آنلاین

جهت ثبت‌نام آنلاین، کافی است بر روی تصویر زیر، کلیک نموده تا به صفحه پرداخت آنلاین هدایت شوید، اطلاعات درخواستی را وارد نموده و با استفاده از درگاه بانکی، ثبت‌نام خود را بصورت آنلاین تکمیل نمائید.

online-pay-travel

پرداخت کارت به کارت:

جهت ثبت‌نام کارت به کارت، کافی است مبلغ دوره را به یکی از شماره کارت‌های زیر، واریز نموده و با تماس با شماره تلفن 38833000 – 051 ضمن اعلام شماره پیگیری خود به همراه نام و نام‌خانوادگی، ثبت‌نام خود را تکمیل نمائید.

bank-cart

پرداخت حضوری:

جهت ثبت‌نام حضوری، می‌توانید در ساعات 8 تا 14  (همه روزه بغیر از ایام تعطیل) به دفتر موسسه مراجعه نموده و نسبت به ثبت‌نام خود، اقدام نمائید.

» نکته بسیار مهم: با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش تور، لطفا تاحدامکان از دو روش اول ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

 

تماس با موسسه - ازدواج ایده آل

 

 درصورتیکه تجربه شرکت در تورهای گذشته موسسه موعود را داشته‌اید،
لطفا نظر و یا تجربه خود را از شرکت در این برنامه‌ها، با استفاده از فرم نظرات، برای ما ارسال کنید.

1 دیدگاه

 1. سیاوش گلخوار گفت:

  با آرزوی توفیق برای تیم موسسه فرهیخته موعود .
  خوشحالیم از اینکه مجددا میتونیم خاطره خیلی خوب و لذت بخش دیگری رو در کنار دوستان بسیار مهربون وپرانرژی در سفر قبلی و همچنین دوستان عزیزی که جدیدا” سعادت زیارتشون رو پیدا میکنیم تجربه و در آلبوم لحظه های شیرین و بیادماندنی زندگی ثبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

051-38833000