تربیت جنسی

دوره تربیت جنسی کودک

تربیت جنسی یکی از مهم‌ترین موضوعات و نگرانی‌های والدین در مورد تربیت کودکان‌شان است. کودکان به‌عنوان مخلوقاتی آسیب‌پذیر همیشه به مراقبت احتیاج دارند. اما این مراقبت نمی‌تواند همواره از سوی والدین صورت پذیرد.

با پیشرفت تکنولوژی در جوامع امروز، نیاز به آموزش‌های مرتبط با مسائل جنسی و محافظت از خود، متناسب با سطح رشد و هوش کودک، بسیار بیشتر از گذشته لازم و ضروری به نظر می‌رسد. آموزش‌ مناسب مسائل جنسی به کودکان به آن‌ها کمک خواهد کرد تا از سوءاستفاده‌ دیگران از آن‌ها جلوگیری شده و ترس‌های بی‌مورد آن‌ها از ناشناخته‌های جنسی‌شان کاهش یابد.

 

در دوره تربیت جنسی کودک در تلاشیم با افزایش آگاهی شما والدین عزیز در مورد تربیت جنسی، راه‌کارهای علمی مواجهه با پرسشگری‌های جنسی کودکان و همچنین روش‌های صحیح ارائه اطلاعات جنسی متناسب با سن و جنسیت کودکان‌مان را بیاموزیم.

 

⇐ دوره آموزشی تربیت جنسی کودک (ویژه والدین)

 

نام:  دوره آموزشی تربیت جنسی کودک

تعداد جلسات:  ۳ جلسه ۱٫۵ ساعته

مبلغ سرمایه‌گذاری:  ۱۵۰ هزار تـومان

مدرس:  دکتر الهه مسلمی  ( تقویم برگزاری دوره‌های آموزشی )

ثبت‌نام آنلاین:   ( جهت ثبت‌نام آنلاین و استفاده از تخفیف‌ ویژه، بر روی این لینک کلیک نمائید. )

 

 

⇐ توضیحات دکتر الهه مسلمی مدرس دوره آموزشی تربیت جنسی کودک :

 

تربیت جنسی به چه معناست؟

تربیت جنسی فرآیندی طولانی مدت است که در آن اطلاعاتی راجع به مسائل جنسی به کودکان و نوجوانان داده می‌شود. این آگاهی‌ها به رشد جنسی سالم، پیشگیری از آزارهای جنسی و بهبود روابط فردی کودک منجر خواهد شد. با ارائه این اطلاعات حساب‌شده، کودکان درک بهتری از کارکرد بدن خود پیدا نموده و در نتیجه از بروز بسیاری از انحرافات جلوگیری خواهد شد.

 

در چه سنی آموزش‌های مربوط به مسائل جنسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند؟

کودک از زمانی که متولد می‌شود در حال دریافت اطلاعات جنسی از بدن خود و محیط اطراف است. برای مثال از شش ماهگی، کودک با لمس بدنش، متوجه اندام جنسی خود می‌شود. اما آموزش مسائل جنسی زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که کودک، مسئول توالت‌رفتن و نظافت اندام جنسی خود می‌شود، در حدود ۵ سالگی توجه کودک به بدن خود و همچنین به بدن دیگران بیشتر جلب می‌شود؛ مثلاً دوست دارد، نقش دکتر را در بازی با هم سن و سال‌هایش ایفا کند. در این سن به دلیل ارتباط کودک با کودکان دیگر (در مکان‌هایی مثل میهمانی‌ها، مهدکودک‌ها، سالن‌های ورزشی و … ) اهمیت تربیت‌ جنسی توسط والدین صدچندان است.

 

⇐ در مقابل سوالات جنسی کودک‌مان چه کنیم؟

– چرا شما و بابا کنار هم می‌خوابید!؟ ….. ولی من بااینکه کوچکم، باید تنها بخوابم ؟

– ایدز چیه؟ منم ایدز می‌گیرم ؟

– من چه جوری به دنیا اومدم ؟

– قبل از اینکه به دنیا بیام، کجا بودم ؟

– مامان، من چه‌جوری رفته بودم تو شکم تو ؟

– چرا من توی عروسی تو و بابا نیودم؟

– چرا نباید اونجامو به کسی نشون بدم ؟

– چرا باید …

– و سوال های بسیار دیگر

 

 

اینها نمونه سؤالاتی است که کودک شما از یک دوره‌ای به بعد از شما خواهند پرسید. در اینگونه شرایط والدین باید گوش به زنگ باشند و از قبل جواب‌های‌شان را آماده کنند اما بیشتر والدین برای این سؤالات که در دسته سؤال‌های جنسی قرار دارند هیچ برنامه‌ریزی ندارند و خودشان را آماده نمی‌کنند و یا خیلی اوقات در برابر این پرسش‌ها خجالت می‌کشند و می‌خواهند که از جواب‌دادن طفره بروند. اما با اینکار فقط حس کنجکاوی کودک را بیشتر از قبل تحریک خواهند کرد و متاسفانه به صورت کاملا ناخواسته، زمینه انحراف احتمالی کودک را فراهم می‌کنند.

 

 

⇐ در این دوره آموزشی می‌آموزیم که:

– شیوه صحیح پاسخگویی به سوالات جنسی بچه‌ها
– نحوه تعامل صحیح متناسب با دوره‌های رشد جنسی کودک

– آشنایی با ویژگی‌های هر دوره جنستی کودک

– کسب مهارت‌های ارتباط کارآمد و موثر با کودکان در زمینه کنجکاوی‌های جنسی

– عملکرد مناسب زبان بدن و کلام والدین در مواجهه با مسایل جنسی کودکان، به نحوی که آسیب را به حداقل ممکن برسانیم.

– و ده‌ها مطالب کاربردی دیگر

⇐ چرا والدین باید تکنیک‌های آموزش مسائل جنسی به کودک‌شان را فرا بگیرند؟

نقش والدین در شکل‌دهی متعادل و پایدار هویت جنسی در فرزندان یکی از مهم‌ترین، دشوارترین و درعین‌حال ظریف‌ترین مراحل تربیتی است که سهم بسیار بزرگی در آینده کودکان یعنی زمانی که خود در نقش پدر و مادر ظاهر می‌شوند، دارد.

 

آشنایی والدین با مراحل رشد جنسی کودکان و چگونگی برخورد مناسب با نیازهای روانی و زیستی آنان، می‌تواند سلامت جنسی کودکان را در مراحل بعدی زندگی‌شان تضمین نماید. آموزش‌های زودرس و شتاب‌زده و ناشیانه‌ی مسائل جنسی به کودکان، به همان اندازه که اگر این آموزش‌ها با تأخیر و پنهان‌سازی و یا نادیده گرفتن، انجام پذیرد، می‌تواند آسیب‌زا و خطرناک باشد.

 

در حقیقت تربیت جنسی کودک و رساندن آن‌ها به یک هویت جنسی سالم در بزرگ‌سالی، همانند میدان مینی است که بدون استفاده از نقشه درست و دقیق، امکان عبور از آن میسر نمی‌شود.

 

⇐ چرا نقش والدین برای پیاده‌سازی آموزش‌های جنسی، کلیدی و اساسی است؟

والدین، نخستین افرادی هستند که کودک با آن ها ارتباط دارد. او با پدر و مادرش ارتباطی عمیقاً احساسی برقرار می کند. در مقابل انتظار دارد تا والدین، صادق و قابل اعتماد باشند.

زمانی که کودک احساس راحتی با مادر و پدرش داشته باشد، دیگر نیازی ندارد تا برای برطرف کردن کنجکاوی خود از منابع غیر معتبر دیگر مثل همسالان یا برخی رسانه ها استفاده کند. بنابراین والدین، مهم ترین نقش را در تربیت جنسی کودک به عهده دارند. آن ها آغوش گرم خود را برای کودکانشان باز می گذارند و در پناه امنیت آنان است که کودک می فهمد باید از خود محافظت کند و این عشق و حفاظت را به بقیه هم سن و سال هایش هم یاد دهد.

 

⇐ همین حالا تصمیم بگیرید! و به این فکر کنید که:

 • اگر کودک را در حال بازی‌های جنسی دیدید، چه می‌کنید ؟
 • چگونه خطاهای تربیتی جنسی گذشته با فرزندتان را اصلاح می‌کنید ؟
 • در صورت مشاهده صحنه‌ای نامناسب توسط فرزندمان، چه کنیم؟ ( اینترنت، موبایل، رابطه جنسی والدین و یا … )
 • و خیلی اتفاقات دیگر …

 

آموختن مطالب این دوره برای تمامی والدین بسیار لازم و ضروری خواهد بود. بدون شک پاسخ به بسیاری از سؤالات جنسی کودکان، که ذهن هر پدر و مادر دلسوزی را درگیر می‌کند نیاز به مهارت‌های خاص و ویژه‌ای خواهد داشت که کاملا علمی، کاربردی و منطبق بر فرهنگ ایرانی اسلامی ما باشد.

 

⇐ سرفصل‌های آموزشی این دوره

 • – چرا تربیت جنسی لازم است؟
 • – دیدگاه‌های متفاوت والدین
 • – بچه‌ها و روابط جنسی والدین
 • – ممنوعیت‌های تربیت جنسی
 • – طرح مسائل جنسی توسط پدر یا مادر؟
 • – کنجکاوی‌های جنسی کودکان
 • – وظائف متفاوت والدین در تربیت جنسی
 • – خود ارضایی در کودکان و روش مناسب برخورد با آن
 • – عورت‌نمایی و طریقه برخورد صحیح
 • – بچه‌ها و اهمیت همبازی‌ها
 • – تربیت و نحوه جلوگیری از انحرافات جنسی
 • – آزارهای جنسی و تأثیر منفی آن در زندگی آینده
 • – عوامل مؤثر در به تأخیر انداختن انحرافات فرزندان
 • – و …

⇐ بهانه‌های متداول برای شرکت‌نکردن در این دوره:

– الان کارهای بسیار مهم‌تری دارم !

– دوره بعد که سرم خلوت‌تر بود، حتما شرکت می‌کنم.

– زندگی و تربیت بچه‌های من با این کلاس‌ها درست نمی‌شه.

– بچه من درست بشو نیست، با همه بچه‌ها فرق داره.

– الان اولویت من تربیت بچم هست، فعلا واسه این کارها وقت ندارم !

– من بچه کوچیک دارم، نمی‌تونم پیش کسی بزارمش.

– فکر نمی‌کنم اینقدر که همه تعریف می‌کنن، اثر داشته باشه.

– هر طور پدر و مادرم منو تربیت کردن منم بچم رو تربیت می‌کنم !

– این کلاسا فقط به درد پز دادن می‌خوره، کسی تربیت بچش با این چیزا درست نشده !

– بچه پر رو و بی‌حیا با این حرفا درست نمی‌شه، بچه باید ذاتش درست باشه !

– اینا فقط دنبال پرکردن جیب خودشونن، همه این‌ها تبلیغاته !

– همین مدلی که بلدم بچم رو تربیت می‌کنم، همین که از این بدتر نشه، من راضیم !!!

– و …

 

 

لیست بالا گوشه‌ای از بهونه‌هایی است که افراد در طول سالیان برگزاری این دوره‌ها بیان نموده‌اند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تمامی این جملات نمونه‌ای کوچک از مکانیزم ذهن است که می‌خواهد ما را در حالت شرایط موجود نگه دارد (ذهن به شدت با هرگونه تغییری مخالف است به همین دلیل مدام در حال بهانه‌تراشی است).

⇐ آموزش مسائل جنسی به کودک، راهی مطمئن در جهت پیشگیری از سوءاستفاده‌های جنسی.

کودک آزاری جنسی، پدیده‌ی است که در بسیاری از موارد توسط کودک و یا خانواده او، مخفی نگه داشته می‌شود اما آسیب‌های ناشی از آن در برخی موارد غیرقابل جبران بوده یا با سختی‌های بسیار، قابل جبران خواهد بود.

 

با گسترش فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی و در نتیجه امکان دسترسی بیشتر کودکان به وسایلی نظیر تلفن همراه و اینترنت، امکان ارتباط آنها با افراد مختلف، به راحتی در دسترس است از سوی دیگر، نیاز کودک به فعالیت‌های فوق‌برنامه در خارج از منزل و تنوع روبه گسترش اینگونه فعالیت‌ها درجامعه باعث گردیده است که میزان تعامل کودکان با سایر افراد در خارج از محیط خانواده و در شرایطی دور از نظارت والدین افزایش یابد. این نوع تعاملات در کنار تمام مزایای خود ، آسیب‌هایی را نیز به همراه دارد.

 

امروزه روش‌های جدیدی از آزار جنسی کودکان بوجود آمده است که بسیاری از والدین از آنها بی‌اطلاع‌اند. اطلاع از روش‌های صحیح آموزش مسائل جنسی به کودکان، می‌تواند باعث انجام اقدامات پیشگیرانه‌ی مناسبی گردد که مانع سوءاستفاده‌های احتمالی (تجاوز جنسی) از کودک گردد.

 

هرچند برخی محدودیت‌‌های فرهنگی و خانوادگی ممکن است والدین را از توجه لازم و همچنین بررسی این آسیب‌ها بازدارد، اما سهل‌انگاری‌های احتمالی والدین در این موارد ممکن است در پاره‌ای موارد به تباهی کامل آینده یک کودک منجر گردد.

 

⇐ اهمیت سرمایه‌گذاری در این دوره آموزشی:

بدون شک والدین، در طول زندگی فرزندشان، هزینه‌های زیادی را در جهت تربیت و آموزش آن‌ها پرداخت ‌می‌کنند، چراکه آینده کودکان‌شان در گرو برنامه‌ریزی امروز والدین آن‌هاست.

در این دوره آموزشی تلاش شده است بهترین تکنیک‌های مرتبط با آموزش مسائل جنسی به کودکان با توجه به سطح رشد، آگاهی و … آنان به صورت کاملا علمی و با بیانی ساده و روان برای استفاده تمامی والدین دلسوز و آینده‌نگر ارائه گردد.

 

بدون شک شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی ضمن بهره‌مندی از یک کارگاه کاملا کاربردی به سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمندی در زندگی‌ آینده فرزندانشان دست پیدا خواهند کرد و بدون شک در آینده، رشد، شکوفایی و موفقیت فرزندان دلبندشان، ثمره درایت و آینده‌نگری امروز آن‌ها خواهد بود.

 

⇐ سوالات متداول درباره این دوره آموزشی:

آیا این دوره فقط درباره تربیت جنسی صحبت می‌شود؟
خیر، در این دوره آموزشی به نکات بسیاری در زمینه رفتار و مواجهه با انواع رفتارهای کودکان پرداخته خواهد شد. در این دوره آموزشی به تکنیک‌هایی تربیتی مختلفی اشاره خواهد شد که در نهایت به تربیت فرزندی آگاه منجر خواهد گردید. که سرآغازی خواهد بود برای موفقیت‌های مختلف کودک در آینده.

 

آیا مطالب ارائه شده در دوره، تکراری نیست؟

مطالب و سرفصل‌های این دوره آموزشی حاصل سال‌ها تجربه در برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف و استفاده از کتاب‌ها، مقالات علمی و دانشگاهی و همچنین تجربه هزاران ساعت مشاوره در طی سال‌های مختلف و … تهیه و تدوین گردیده و کاملا با فرهنگی ایرانی و اسلامی ایران، سازگار می‌باشد. این دوره آموزشی به صورت کاملا اختصاصی تدوین گردیده است.

 

آیا مطالب ارائه شده در این دوره، خیلی علمی و سطح بالا نیست؟

مطالب ارائه شده در این دوره و همچنین تمامی دوره‌های ارائه شده توسط موسسه، به گونه‌ای است که مطالب دقیق و اثبات شده علمی، به زبانی ساده ارائه گردد، تا برای همگان قابل استفاده و درک باشد. تجربه برگزاری دوره‌های متنوع باعث گردیده است سرفصل‌ها و مطالب ارائه شده در دوره‌، به گونه‌ای ارائه شود که تمامی مخاطبین حداکثر بهره‌برداری را از مطالب، مفاهیم و مثال‌ها، داشته باشند.

 

هزینه این دوره کمی گران نیست؟

شاید بهتر باشد به جای کلمه هزینه از واژه سرمایه‌گذاری استفاده کنیم، چون اگر آموزش را هزینه بدانیم، قطعا حتی یک ریال هم برایش زیاد است. اما اگر سرمایه‌گذاری در این دوره آموزشی بتواند مانع از بروز بسیاری از مشکلات جنسی در آینده تربیتی فرزند شما گردد، قطعا دیگر قابل قیمت‌گذاری نیست.

»»  حضور در این دوره آموزشی، یک سرمایه‌گذاری بدون ریسک و ۱۰۰ % تضمینی است.

 

آیا امکان حضور کودکان به همراه والدین‌شان، در این دوره وجود دارد؟

با توجه به اینکه مباحث و سرفصل‌های این دوره جهت والدین طراحی گردیده است و همچنین تمرکز و توجه به هماهنگی‌های والدین در تربیت جنسی در کودکان و درنتیجه اشاره به نکات و مثال‌های متنوع جنسی و تربیتی ، امکان حضور کودکان در این دوره، وجود ندارد.

 

آیا در این دوره به سوالات اختصاصی و شخصی شرکت‌کنندگان هم پاسخ داده خواهد شد؟

این دوره به گونه‌ای طراحی گردیده که تمامی شرکت‌کنندگان پاسخ‌های سوالات خود را در طی دوره دریافت خواهند کرد، اما در صورتیکه به هر دلیل نیاز به دریافت پاسخی خاص بود، در زمان‌های استراحت بین کلاس، امکان پرسیدن سوالات از استاد وجود خواهد داشت.

 

⇐ این دوره به چه میزان تضمین اثربخشی دارد؟

اثربخشی این دوره، به صورت ۱۰۰% تضمین می‌گردد، این دوره نیز، همچون سایر دوره‌ها و محصولات آموزشی موسسه، دارای گارانتی بازگشت وجه (حتی در پایان دوره) می‌باشد. همچون همیشه، در پایان جلسه آخر دوره، درصورتیکه هر کدام از شرکت‌کنندگان از محتوای آموزشی کلاس و سرفصل‌های ارائه شده رضایت نداشته باشند و یا حتی احساس کنند که کلاس برایشان مفید نبوده است، تمام مبلغ پرداختی آن‌ها با رضایت کامل و بدون هیچگونه شرط خاص و سوالی، به ایشان بازگرداننده خواهد شد.

 

⇐ نحوه ثبت‌نام:

شما جهت شرکت در این دوره، به سه روش، می‌توانید ثبت‌نام خود را تکمیل نمائید.

»» پرداخت آنلاین                          »» پرداخت کارت به کارت                           »» پرداخت حضوری

 

پرداخت آنلاین (با تخفیف ویژه):

جهت ثبت‌نام آنلاین و استفاده از تخفیف ویژه، کافی است بر روی تصویر زیر، کلیک نموده تا به صفحه پرداخت آنلاین هدایت شوید، اطلاعات درخواستی را وارد نموده و با استفاده از درگاه بانکی، ثبت‌نام خود را بصورت آنلاین تکمیل نمائید.

 

پرداخت کارت به کارت:

جهت ثبت‌نام کارت به کارت، کافی است مبلغ دوره را به یکی از شماره کارت‌های زیر، واریز نموده و با تماس با شماره تلفن ۳۸۸۳۳۰۰۰ – ۰۵۱ ضمن اعلام شماره پیگیری خود به همراه نام و نام‌خانوادگی، ثبت‌نام خود را تکمیل نمائید.

 

 

پرداخت حضوری:

جهت ثبت‌نام حضوری، می‌توانید در ساعات ۸ تا ۱۳  (همه روزه بغیر از ایام تعطیل) به دفتر موسسه مراجعه نموده و نسبت به ثبت‌نام خود، اقدام نمائید.

» نکته بسیار مهم: با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش دوره‌ها، لطفا تاحدامکان از دو روش اول ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

 

⇐ اگر در این دوره آموزشی شرکت نکنم چه می‌شود؟

قطعا در صورتی که در این دوره شرکت نکنید، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. ده‌ها میلیون‌ انسان در کشور ما و میلیاردها نفر در سراسر جهان حتی کوچکترین اطلاعی از چنین دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی پرباری ندارند و به زندگی روزمره خود می‌پردازند….

اما معدود افرادی هستند که برای موفیقت‌های خود و آینده فرزندان‌شان برنامه‌ای دارند و برایش سرمایه‌گذاری می‌کنند، این افراد همان ۲۰ درصد برتر جامعه هستند که برایان ترسی سخنران و مشاور بسیار مشهور از آنها به عنوان افراد موفق دنیا، نام می‌برد.

 

هر شخصی در کشور ما با شرایط فعلی در کمترین حالت، ۲۰۰ هزارتومان در ماه، هزینه فقط خورد و خوراک خود می‌کند، حال سوال اینجاست که چقدر برای کسب مهارت‌ها، دانش و توانمندی‌های خود در تربیت فرزندان‌تان هزینه می‌کنید؟؟

شرکت در دوره‌های آموزشی کاملا تضمینی موسسه فرهنگی موعود، فرصت بزرگیست برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن، که قطعا سالیان سال نتیجه آن را در سراسر زندگی خود خواهید دید.

 

⇐ کلام آخر :

همه چیز آماده است! و هیچ بهانه‌ای باقی نمانده است!

حالا انتخاب با شماست، می‌توانید تصمیم بگیرید آینده فرزندان‌تان را به شرایط جامعه و دست تقدیر گره بزنید و یا با برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده آینده‌ای روشن را برای آن‌ها پایه‌ریزی کنید.

 • حتی دقیقه‌ای را برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت هدر ندهید.

 

»» در انتها به شما پیشنهاد می‌کنیم بابت ثبت‌نام در این دوره آموزشی خیالتان کاملا راحت باشد، شما هیچ ریسکی نمی‌کنید و خدمات ما به صورت کامل، گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصد دارد.

 

 

 شما هم درصورتیکه تجربه شرکت در این دوره آموزشی را داشته‌اید،
لطفا نظر و یا تجربه خود را از شرکت در این دوره، با استفاده از فرم نظرات، برای ما ارسال کنید.

4 Comments

 1. مرکز مشاوره مکث گفت:

  بسیار عالی، ممنون بابت مطالب خوبتون

 2. مشاور کودک گفت:

  ممنون مطلب مفید و آموزنده ای بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

38833000 - 051