مقاله سایت

شاخص - مقاله

رازهای انسان‌های جذاب و دوست‌داشتنی

برخی از انسان‌های جذاب در جامعه، با وجود عدم بهره‌مندی از بسیاری چیزها مثل پول، چهره‌ی زیبا و یا ارتباطات اجتماعی گسترده،  همیشه انرژی و اعتماد به نفس خاصی دارند. حتی شکاک‌ترین و محتاط‌ترین آدم‌ها هم نمی‌توانند در برابر این شخصیت‌های به شدت جذاب مقاومت کنند.

اینگونه آدم‌ها در هر محفلی می‌درخشند؛ همان‌هایی که برای کمک، راهنمایی و مصاحبت، اولین گزینه‌ی انتخابی همه ما خواهند بود.

شخصیت آنها به گونه‌ای است که همه را به این پرسش وا می‌دارد:

انسان‌های جذاب چه چیزهایی دارند که من ندارم؟

چه چیزی انسان‌های جذاب را تا این حد دوست‌داشتنی می‌کند؟»

تفاوت انسان‌های جذاب با دیگران چیست؟

احساس ارزشمند بودن انسان‌های جذاب از درونشان نشأت می‌گیرد. اینگونه افراد هیچگاه به دنبال تأیید دیگران نیستند، چون آنقدر اعتماد به نفس دارند که آن را در خودشان پیدا می‌کنند. عادات خاصی وجود دارند که شخصیت‌های جذاب و با اعتماد به نفس، برای حفظ دیدگاه سازنده‌ی خود به صورت روزانه به کار می‌بندند. برخورداری از چنین اعتماد به نفسی زاییده‌ی شانس نیست. پس وقت آن فرا رسیده است که عادت‌های اینگونه افراد را مطالعه کنیم.

۱ – رفتار محترمانه

مخاطب آنها چه بزرگ‌ترین مشتری شان باشد و چه گارسون رستوران، رفتارشان همیشه و بدون استثنا مؤدبانه و محترمانه و منصفانه خواهد بود.

۲ – پیروی از قانون پلاتینی

قانون پلاتینی می گوید: «با هر کسی آنگونه رفتار کن که خودش دوست دارد»

انسان های جذاب و دوست داشتنی در «خواندن» خواسته‌های دیگران مهارت بسیار زیادی دارند و رفتار خود را طوری تنظیم می‌کنند که باعث خوشایند آنها شود و به آنها احساس راحتی بیشتری ببخشد.

۳ – عدم استفاده از گفتگوهای کوتاه

استفاده‌ی صرف از گفتگوهای کوتاه تضمین شده‌ترین راه برای جلوگیری از برقراری ارتباط حسی در مکالمه است. شما وقتی مثل آدم آهنی با دیگران برخورد کنید، مغز آنها را روی حالت ناوبری اتوماتیک قرار خواهید داد و این باعث می شود کسی با شما احساس نزدیکی نکند.

۴ – تمرکز روی آدمها، بیش از هر چیز دیگر

انسان های جذاب و خوش برخورد علاقه‌ای ذاتی و واقعی به انسان‌های اطراف خود دارند. در نتیجه، بیشتر از خودشان به فکر دیگران هستند. این گونه افراد، زیاد به این فکر نمی‌کنند که چقدر مورد علاقه‌ی دیگران هستند، چون تمرکزشان تمام مدت روی اطرافیانشان است. به همین دلیل است که به نظر نمی رسد تلاشی برای جذاب بودن انجام دهند.

۵ – اجتناب از تلاش بیش از حد برای اثبات خود به دیگران

انسان های دوست‌داشتنی مکالمات و گفتگوهای خود با دیگران را با داستان‌هایی از هوش و موفقیت‌های خود پر نمی‌کنند. اینگونه نیست که در برابر چنین میلی مقاومت کنند، این میل اساساً در ذهن آنها شکل نمی‌گیرد. آنها به خوبی می‌دانند کسانی که سخت تلاش می‌کنند محبت دیگران را متوجه خود کنند، احساس بدی در اطرافیان خود به وجود می‌آورند.

۶ – درک تفاوت میان حقیقت و نظرات شخصی

اینگونه افراد با متانت و آرامش خاصی به مسائل بحث برانگیز و موضوعات حساس می‌پردازند. آنها از ابراز عقیده ابایی ندارند، اما این را کاملاً روشن می‌کنند که چیزهایی که می‌گویند صرفاً نظراتشان است، نه حقیقت محض. موضوع بحث از گرمایش جهانی گرفته تا سیاست، برنامه‌ی واکسیناسیون و یا تغذیه، هرچه که باشد، آنها این را می‌دانند که انسان‌های زیادی وجود دارند که به همان اندازه در این مورد می‌فهمند و در عین حال ممکن است موضوع را متفاوت ببینند.

۷ – اجتناب از نقش بازی‌کردن

این دسته از انسان‌ها خود واقعی‌شان هستند. لازم نیست کسی برای اینکه شخصیت واقعی آنها را بشناسد و یا حرکت بعدی‌شان را پیش بینی کند تلاش خاصی انجام دهد. آنها به خوبی می دانند هیچ کس از آدمهایی با رفتار مصنوعی خوشش نمی‌آید.

۸ – یکرنگی

همه از کسانی که انسجام درونی بالایی دارند خوششان می‌آید چون حرف و عمل‌شان یکی است، به همین سادگی. یکرنگی مفهوم ساده‌ای است اما به کارگیری آن در عمل دشوار می‌شود. انسان های جذاب و دوست داشتنی برای اینکه همیشه از این ویژگی بهره‌مند باشند از بدگویی پشت سر دیگران اجتناب می‌کنند و همیشه کار درست را انجام می‌دهند؛ حتی اگر به نفعشان نباشد.

مقاله

چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟

را از دست ندهید.

۹ – داشتن لبخند بر لب

انسان‌ها به صورت طبیعی و ناخودآگاه از زبان بدن مخاطب خود تقلید می‌کنند. اگر می‌خواهید دیگران حس خوبی نسبت به شما داشته باشند هنگام صحبت‌کردن به آنها لبخند بزنید. به این ترتیب آنها نیز به صورت ناخودآگاه لبخند شما را با لبخند پاسخ می‌دهند و این باعث می‌شود احساس خوبی پیدا کنید.

۱۰ – آراستگی ظاهری

بین خوش لباس‌بودن و فخرفروشی به واسطه‌ی ظواهر تفاوت زیادی وجود دارد. انسان‌های دوست‌داشتنی متوجه این موضوع هستند که رسیدگی به ظاهر فردی مثل تمیزکردن خانه پیش از آمدن میهمان است و نوعی احترام به خود و دیگران محسوب می‌شود. اما همینکه ظاهر قابل قبولی برای خود درست کردند از فکر کردن به این موضوع دست می‌کشند.

۱۱ – عشق به زندگی

انسان‌های با اعتماد به نفس و دوست‌داشتنی مثبت و پر از اشتیاق هستند. هیچگاه از زندگی خسته نمی‌شوند چون آن را یک اتفاق فوق العاده می‌بینند و آنقدر با اشتیاق به زندگی نگاه می‌کنند که دیگران نیز دوست دارند بخشی از این اشتیاق باشند.

جمع‌بندی

انسان های دوست داشتنی تنها ویژگی‌ها و عادت‌های دوست‌داشتنی خاصی در خود پرورش داده‌اند که هر کس دیگری نیز می‌تواند در خود پرورش دهد. آنها بیش از آنکه به فکر خودشان باشند به فکر دیگران هستند و کاری می‌کنند دیگران نیز احساس دوست داشته‌شدن، مورد احترام بودن، درک‌شدن و دیده‌شدن پیدا کنند.

منبع:  entrepreneur

لطفا نظرتون رو در مورد این مقاله، با استفاده از فرم زیر برای ما ارسال کنید.

4 Comments

  1. مرضیه فریزنی گفت:

    وقت بخیر ، بسیار عالی و بی نظیر ، واقعا کلامی برای تشکر پیدا نکردم حرف ندارید ، این همه تلاش و صداقت ، سپاسگزارم

  2. یاسر موسوی گفت:

    درود بر شما، سپاس فراوان برای مطالب کاربردی تان. خیلی دوست داشتم در دوره های کاریزما شرکت کنم که متاسفانه از مشهد دور هستم. امیدوارم پیروز و پر انرژی مثل همیشه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

38833000 - 051
error: Content is protected !!